У фейсбук триває флешмоб на підтримку священиків, викликаних СБУ на допити (+відео)

Вівторок, 11.12.2018 12:01

Священнослужителі та миряни публікують у мережі повідомлення зі словами підтримки клірикам, яких викликали в СБУ, а скандальний сайт “Миротворець” відразу після цього оприлюднює їхні особисті дані.

9 грудня 2018 року протоієрей Василь Начев запустив у соціальній мережі фейсбук флешмоб в підтримку канонічної Церкви, а також своїх побратимів священиків з Рівненської єпархії, яких викликали на допити в СБУ. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«Цим ми покажемо нашу вірність Матері-Церкві, її Предстоятелю Блаженнішому Митрополиту Онуфрію, а також те, що ми не боїмося тиску і залякування», – повідомив на своїй сторінці у отець Василій.

Священик запропонував викладати в соцмережі фотографії з текстом «Я підтримую УПЦ – готовий до викликів в СБУ».

У коментарі Рівне.UA о. Василій повідомив, що «деякі священників зараз знаходяться в лікарні через певний стан погіршення здоров’я».

«Я думаю, що їхній стан погіршився через події, які відбулися. Відповідно потім виникла ідея такого флеш-мобу», – прокоментував ініціатор акції.

Нагадаємо, 5 грудня 14 священиків було викликано на допити в Управління СБУ в Рівненській області: 13 – Рівненської єпархії і один священик Полісько-Сарненської. Повістку від СБУ ще одному клірику Рівненської єпархії прот. Віктору Земляному вручили прямо посеред дороги, його викликали на 10 грудня.

Ініціативу протоієрея Василя Начева підтримали численні користувачі фейсбук. Віряни з різних регіонів України публікують пости зі словами підтримки УПЦ, супроводжуючи повідомлення фотографіями з написом «Підтримую УПЦ – готовий до викликів в СБУ».

Зі словами підтримки клірикам, викликаним на допит, виступили не тільки священнослужителі, а й миряни, яким небайдужа доля УПЦ.

Натомість, скандальний сайт «Миротворець» почав публікувати дані священнослужителів УПЦ — учасників флешмобу, мотивуючи це тим, що хоче «допомогти їм потрапити в СБУ».

Священикам відверто погрожують, маючи на меті налякати і відвернути інших священнослужителів від участі у даній ініціативі. Вчора зокрема «миротворці» зробили таке попередження: «АНОНС ФЛЕШМОБА НА ЗАВТРА. #PopoMob-2. Сегодня помогали попам-раскольникам от РПЦ попасть в СБУ, завтра будем помогать СБУ допрашивать попов-раскольников от РПЦ».

На запитання Рівне.UA щодо майбутніх ймовірних викликів на допит інших представників УПЦ, речниця СБУ в області Інна Ілючок відповіла, що таку інформацію не розголошує.

Очевидним є той факт, як зазначав Голова Юридичного відділу протоієрей Олександр Бахов, «правоохоронці ігнорують очевидні факти розпалювання релігійної ворожнечі проти УПЦ і вишукують її ознаки там, де їх немає».

Раніше про ситуацію навколо виклику священнослужителів єпархії на допит Службою безпеки України розповів секретар Рівненської єпархії протоієрей Олександр Єгоров.